Apie Amsterdamą

Unikali Nyderlandų sostinė Amsterdamas kiekvienais metais pritraukia tūkstančius keliautojų. Šis miestas vilioja dėl savo išskirtinės architektūros, ilgaamžės kultūros, laisvos dvasios ir pašėlusių linksmybių. Amsterdame virte verda naktinis gyvenimas, o dienomis jis tampa žavinga vieta, kurioje galima vaikščioti valandų valandas.

Nors dauguma Amsterdamą sieja su linksmomis ir nesibaigiančiomis linksmybėmis, Nyderlandų sostinė turi pasiūlyti daug daugiau. Amsterdamo istorija siekia XIII amžių, kai miestas tebuvo nedidelė ir rami žvejų gyvenvietė. Iš šių laikų statinių beveik neišlikę – daugiausia mediniai namai greitai nyksta – tačiau galima pamatyti Oude Kerk (liet. Senoji bažnyčia), vieną iš seniausių pastatų mieste, statytą 1213 metais, bei kiek vėliau statytą Nieuwe Kerk (liet. Naujoji bažnyčia). Ji svarbi tuo, kad joje nuo 1815 metų buvo karūnuoti visi Nyderlandų monarchai. Tačiau Amsterdamas garsėja kaip geriausiai išplanuotas Šiaurės Europos miestas ne veltui. XVI ir XVII a. Amsterdamas kaip niekada suklestėjo ir dėl daugybės naujų gyventojų turėjo sparčiai išsiplėsti. Todėl buvo suplanuotas miesto išplėtimas su ambicijomis paversti jį vienu iš gražiausių miestų Europoje. Auksiniais miesto metais statyti namai ir kanalai tebestovi iki šiol ir yra viena iš priežasčių, viliojančių lankytojus į Amsterdamą.

Dabar Amsterdamas – šešta pagal dydį Europos sostinė, Nyderlandų kultūros bei menų centras bei svarbus uostas. Be abejo, vienas iš žaviausių Amsterdamo bruožų yra miesto kanalai, dėl kurių jis dažnai vadinamas šiaurės Venecija. Esant progai, visada patartina miestą apžiūrėti nuo vandens – tada atsiskleidžia tikras miesto grožis. Be to, šią dviračių miestu pramintą vietą patogu ir smagu apvažiuoti minant pedalus. Amsterdamas puikiai pritaikytas šiai transporto priemonei. Skaičiuojama, kad Amsterdame dviračių yra daugiau negu gyventojų ir mašinų kartu sudėjus!

Amsterdamas dar yra žinomas ir kaip muziejų miestas. Jame netgi yra atskira aikštė, skirta muziejams, vadinama Museumplein. Čia yra daug lankytinų muziejų, įskaitant Van Gogo muziejų bei Anos Frank namus. Taip pat mieste nestinga ir įvairiausių lauko kavinių bei restoranų – užsukite, atsipūskite ir mėgaukitės niekur neskubančio Amsterdamo atmosfera!

Skrydžiai į Amsterdamą

Skrydžiai iš Amsterdamo