Amsterdamo raudonųjų žibintų kvartalas

Amsterdamas – vienas unikaliausių Europos miestų. Nyderlandų sostinė turistus traukia dėl daugybės priežasčių. Istorinis miestas gali pasigirti liberaliu ir spalvingu miesto gyvenimo būdu, Amsterdame įsikūrę daugybė visame pasaulyje garsių muziejų bei galerijų, mieste nuolat vyksta įvairiausi kultūriniai renginiai. Spalvingas miestas garsus ne vien dėl autentiškos kultūros, bet ir dėl audringų pasilinksminimų bei ekstravagantiškos miesto sielos – raudonųjų žibintų kvartalo. Nors ši miesto dalis ir yra labai kontraversiška, raudonųjų žibintų kvartalas, nuo senų laikų, yra tarsi Amsterdamo miesto širdis.

Raudonųjų žibintų kvartalas Amsterdame

Raudonųjų žibint kvartalas – tai gana didelį plotą užimantis gatvių tinklas, įsikūręs pačioje seniausioje miesto dalyje, Amsterdamo centre. Šiame miesto rajone yra keli šimtai nedidelių vieno kambario butų, kurie yra nupirkti arba išnuomoti prostitutėms ir jų suteneriams. Jau daugiau nei penkis šimtus metų, šioje miesto dalyje susibūrę veiklą vysto seniausios profesijos atstovės ir jų darbdaviai.

Pasivaikščiojimas po raudonųjų žibint kvartalą, tikrai paliks ryškių įspūdžių visam gyvenimui. Prostitutės save reklamuoja tiesiog kaip prekę, specialiai tam įrengtose vitrinose. Rausvai apšviestuose languose, nakties moterys laiką leidžia įvairiai: apsirengusios labai atvirus rūbus, moterys tiesiog skaito knygas, darosi manikiūrus, pinasi plaukus. Kitos, imasi visai priešingų būdų – viliojančiai šoka ir daro viską, kad pritrauktų klientus.

Gatvių tinklas savo vardą gavo dėl naktį čia vyraujančios šviesos. Dieną, ši miesto dalis beveik niekuo neišsiskiria – gatvėse daug restoranų, kavinių ir įvairių parduotuvių. Tačiau, atėjus nakčiai, žibintai užsižiebia rausva spalva ir kvartalas tiesiog prabunda. Žibintai kabo ne tik gatvėse, tačiau ir prie viešnamių durų – tai tradicija, kuri naudojama jau kelis šimtus metų. Raudoni žibintai pakabinti šalia durų, ankščiau padėdavo viešnamius rasti jūreiviams trumpam atvykusiems į miestą.

Skrydžiai į Amsterdamą

Skrydžiai iš Amsterdamo